Bajkogród

Bajkogród

Nie o wszystkim powinno się rozmawiać. Jakich tematów unikać?

Ludzie bardzo lubią komunikować się ze sobą i nic w tym dziwnego. Są istotami społecznymi, a niemal całe ich jestestwo opiera się na rozmowach. Właśnie ze względu na ten fakt należy znać pewne granice, których nie powinno się przekraczać.


Tematy, których powinno się unikać


W rozmowach ze znajomymi często pojawiają się nawiązania do tematów, których poruszenie nie zawsze jest dobrym pomysłem. Oczywiście w granicach rozsądku można mówić o wszystkim, ale nadmiar nigdy nie jest wskazany. Warto zadbać, aby relacja była zdrowa i pozbawiona toksycznego wpływu popularnych tematów. Poniżej znajduje się lista 5 rzeczy, których lepiej się wystrzegać, nawet jeśli ktoś o nie zapyta.Zdjęcia z wycieczekLudzie lubią czasem pochwalić się swoimi przygodami oraz zdjęciami z udanych wycieczek czy podróży. Wiele osób podczas rozmowy zachęca do pokazania fotografii. Czasem propozycja ta pada ze względów grzecznościowych, a innym razem ze szczerej ciekawości. Niezależnie od powodu, pokazywanie wszystkich zdjęć nie jest dobrym rozwiązaniem. Szczególnie w czasach fotografii cyfrowej. Z tego względu dobrze jest mieć osobny folder ze starannie wybranymi zdjęciami, które można pokazać w takiej sytuacji. Powinno być w nim najwyżej 20 wyjątkowych i ciekawych fotografii.Sekrety i prywatne życie innych ludzi


Plotkowanie jest częstym elementem rozmów pomiędzy ludźmi. Ta kwestia powinna zostać całkowicie wyeliminowana z konwersacji. Nie tylko z powodu przyzwoitości czy dobrego wychowania, ale również ze względu na komplikacje mogące wyniknąć z pozornie niewinnych plotek. Życie ludzi jest dynamiczne i szybko się zmienia, a przekazywanie informacji, które mogą być już nieaktualne często prowadzi do niezręcznej ciszy lub wywołania czy spotęgowania już istniejącej kłótni. Wiele interesujących rzeczy dzieje się w życiu każdego człowieka i lepiej skupić się na własnym życiu niż wtrącać się w sprawy innych.Krytykowanie zachowania dzieciTo nigdy nie jest dobry pomysł i często prowadzi do kłótni. Dzieci są dziećmi i to rodzice powinni potrafić się nimi zająć. Krytykowanie ich zachowania, nawet jeśli słuszne, może jedynie spotęgować niewygodną sytuację, a rodzice niezależnie od wszystkiego niemal zawsze będą stać po stronie swoich pociech – szczególnie w towarzystwie.Mniej mówienia i więcej słuchaniaLudzie mają to do siebie, że nie lubią słuchać o innych, ale bardzo chętnie mówią o sobie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zmienienie tych przyzwyczajeń. Ma to dwie istotne zalety. Pierwszą z nich jest fakt, że im mniej ludzie wiedzą, tym lepiej. Po co dzielić się informacjami, które mogą zostać przekręcone lub wykorzystane w niewłaściwy sposób? Drugą zaletą zmiany sposobu prowadzenia rozmów jest to, że każdy lubi kiedy ktoś inny uważnie go słucha. Jest to doskonały sposób na zjednanie sobie ludzi.Relacja z poprzednich związkówProblem ten dotyczy przeważnie osób, które rozpoczynają życie z nowym partnerem czy partnerką. Oczywiście rozmowa o poprzednich związkach jest nieunikniona i nie jest to niczym złym. Dobrze jest, aby partnerzy poruszyli ten temat we właściwym czasie, kiedy oboje będą na to gotowi. Pozwoli to lepiej zrozumieć swoją ukochaną osobę. Należy jednak podejść do tego tematu ze zdawkową ostrożnością. Zupełnie wystarczy informacja o tym, że było się w związku, który zakończył się z takiego czy innego powodu. Nie ma potrzeby opowiadania o wszystkich dobrych i złych chwilach, wspólnych podróżach czy przeżyciach, ponieważ to już jest przeszłość. Teraz zaczyna się nowe życie i na tym należy się skupić.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest