Bajkogród

Bajkogród

Jak dogadać się z własną teściową?

Jak dogadać się z teściową?

Jeśli czytasz, ten artykuł to znaczy, że masz problem z komunikacją ze swoją teściową. Nie martw się, nie jesteś pierwszą ani ostatnią osobą. Konflikty, które powstają między teściową a synową, lub zięciem wynikają z różnicy pokoleń.

Sprzeczki

Do sprzeczek dochodzi nie tylko między nimi, ponieważ zdarzają się one nawet między rówieśnikami, jednak te między rodzinami niosą za sobą pewne powikłania. Pamiętaj, że teściowa jest dużo starsza od Ciebie i nawet jeśli nie przeżyła, pierwszej wojny światowej to nie oznacza, że w jej latach młodości świat funkcjonował jak teraz. Różnice w funkcjonowaniu społeczeństwa to delikatny temat. Ty jako osoba żyjąca w nowoczesnych czasach jesteś do wszystkiego przyzwyczajona.

Jak dogadać się z teściową? Porady, tipy

Mężczyzna sprzątający, gotujący, a nawet prasujący ubrania to nic dziwnego. Kobieta pracująca, kosząca trawę, a nawet kopiąca doły w ogrodzie nie robi większego wrażenia. Jednak dla matki twojej żony lub męża może być to widok niecodzienny.  Czynności wykonywane przez jej dziecko mogą wywoływać u niej frustrację. Jej samej jest ciężko zrozumieć, dlaczego świat tak się zmienił.  Bądź więc tolerancyjna i wyjaśnij teściowej, że wspólnie z małżonką lub małżonkiem dzielicie się obowiązkami.  Musicie oboje przekonać teściową, że podczas wykonywania pewnych czynności żadne z Was nie czuje się gorsze.

Warto rozmawiać

Dzięki takiej rozmowie teściowa na pewno zacznie inaczej patrzeć na życie młodych. A Ty sam będziesz miał okazję dowiedzieć się, jak wyglądało dogłębnie małżeństwo w jej latach młodości.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest