Bajkogród

Bajkogród

Niebezpieczne przedmioty dla niemowląt

Niemowlęta są niespokojne, zawsze chcą odkrywać świat. W tej eksploracji nie są wolni od niebezpieczeństw. Świat zewnętrzny może być dla dziecka dość niebezpieczny. Rozumie się samo przez się, że nasz dom będzie klimatyzowany, a przynajmniej powinien być. Są jednak także inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład produkty i przedmioty, które w każdej chwili mogą im zaszkodzić.


Produkty toksyczne.

Jest to najbardziej oczywiste, ale często o tym zapominamy. Większość zatruć u dzieci spowodowana jest przypadkowym spożyciem środków czystości lub innych toksycznych produktów. Należy pamiętać, że dziecko nie wie, co przyjmuje. On tylko patrzy i rozgląda się. Jeśli zauważy, że jest jakiś płyn, który może ssać, to dlaczego tego nie zrobić?

Ważne jest, aby dla ich bezpieczeństwa trzymać wszystkie środki czystości i ogólnie toksyczne produkty poza ich zasięgiem. Jeśli to możliwe, przechowuj je na wysokości, do której nie mogą sięgnąć. Albo jeszcze lepiej, trzymaj je pod kluczem. Są też ciekawe opcje, takie jak mechanizmy zabezpieczające, które blokują drzwi. Jednak niespokojne niemowlęta mają tendencję do wczesnego uczenia się swoich mechanizmów, pozostawiając je ponownie narażone, gdy najmniej się tego spodziewamy.

Największym niebezpieczeństwem tych produktów jest to, że nie pozostają one przez nie niezauważone. Opakowania są często bardzo kolorowe, więc bardzo je przyciągają. Traktują je jako zabawkę, jako coś, co chcą poznać, a jak dzieci poznają rzeczy? Niemowlęta często wkładają wszystko do buzi, co może stanowić zagrożenie.

Niebezpieczeństwo związane z lekami dla niemowląt.

Jeśli toksyczne produkty, takie jak środki czystości, są niebezpieczne, to leki są nie mniej niebezpieczne. Przypadkowe spożycie leków może być poważnym problemem, ponieważ leki nie tylko leczą, ale również mogą powodować przedawkowanie. Biorąc pod uwagę rozmiar i wagę dziecka, nie potrzeba wielu tabletek, aby wywołać przerażającą reakcję.

Najgorsze jest to, że niektóre popularne, takie jak aspiryna, leki przeciwdepresyjne czy przeciwnadciśnieniowe mogą być bardzo, bardzo toksyczne, a nawet powodować śmierć przez zatrucie. Kiedy dziecko przyjmuje niewielką dawkę leku, wielu rodziców uważa, że nie ma problemu. Że normalna dawka, taka jaką przyjąłby dorosły człowiek, nie zabije ich. Jednak ich waga, jak już powiedzieliśmy, jest inna. Leki oddziałują więc na nich znacznie silniej.

Leki należy zawsze przechowywać pod kluczem. W pudełku lub na półce wystarczająco wysoko, aby nie mogły go dosięgnąć. To będzie najlepsze, co można zrobić.

Noże lub ostre narzędzia.

Kuchnia to niebezpieczne miejsce dla dzieci. Jest wiele ostrych przedmiotów, które mogą spowodować zdenerwowanie. Nigdy nie zostawiaj noża w zasięgu dziecka, nawet gdy jesteś przy nim obecny. Zawsze trzymaj je pod kontrolą. Ponadto wszystkie te przedmioty trzymaj w jednej szufladzie. Umieść system bezpieczeństwa, aby upewnić się, że nie można go otworzyć.

Małe przedmioty.

Małe części mogą spowodować uduszenie u małych dzieci. Zabawki z małymi częściami nie wchodzą w grę. Jednak to nie wszystko. Wiele przedmiotów codziennego użytku może stać się bronią do zadławienia. Uważaj, co zostawiasz na półkach, stołach i w miejscach, gdzie dzieci mogą sięgnąć.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest