Bajkogród

Bajkogród

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty „u noworodka”?

wizyta u noworodka

Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, koledzy z pracy — kiedy rodzi się dziecko, nowa rodzina często przyjmuje mnóstwo gości, którzy nie zawsze mogą wydawać się odpowiednimi. Czy zamierzasz odwiedzić noworodka? Oto wszystko, o czym musisz pamiętać.


Podstawowe wskazówki dotyczące odwiedzin noworodka.

Pojawienie się dziecka to niespotykane wydarzenie dla całej rodziny i przyjaciół pary, która właśnie została rodzicami. Jednak wizyty w celu poznania nowego dziecka mogą być fantastyczne lub katastrofą, w zależności od zachowania gości. Jeśli wkrótce odwiedzasz dziecko, oto wszystkie rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przed udaniem się do domu dziecka lub szpitala.

Lepiej w domu niż w szpitalu.

Jeśli Twoje relacje z nowymi rodzicami nie są zbyt bliskie lub nie jesteś bezpośrednim krewnym jednego z nich, pierwsza rada to nie odwiedzać ich w szpitalu, ale poczekać aż nowa rodzina zostanie wypisana ze szpitala i zadomowi się w domu.

Należy pamiętać, że kobieta, która właśnie urodziła, oprócz tego, że jest bardzo zmęczona, chce również spędzić pierwsze chwile życia swojego dziecka w intymnej i spokojnej atmosferze, co w dużej mierze zmieniają wizyty.

Ponadto w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka matka i dziecko przystosowują się do karmienia piersią, więc nieopatrzne wizyty mogłyby zakłócić ten ważny i wyjątkowy dla matki i dziecka czas.

Niech wizyty będą krótkie.

Jeśli zamierzasz odwiedzić dom nowych rodziców, przed wyjazdem powinnaś pamiętać, że Twoja wizyta powinna być krótka, ponieważ odwiedziny u noworodka nie są rozrywką, na której można spędzić popołudnie, ale po prostu taką, półgodzinną wizytą, podczas której poznasz dziecko i będziesz miała okazję pogratulować rodzicom.

Zawsze dzwoń przed przyjściem.

Również, nawet jeśli wizyta będzie bardzo krótka, należy skontaktować się z rodzicami dziecka przed udaniem się do ich domu. Zapytaj ich, czy są dostępni, aby przyjąć gości, ponieważ mogą mieć więcej wizyt zaplanowanych tego dnia lub mogą po prostu chcieć odpocząć.

Przestrzeganie godzin odwiedzin.

Matka, która właśnie urodziła, jest zmęczona i potrzebuje wielu godzin snu i odpoczynku po porodzie. Z tego powodu, odwiedzając dziecko w domu, należy mieć świadomość czasu i wiedzieć, że po siódmej wieczorem dzieci potrzebują spokojnego otoczenia, aby otrzymać kąpiel, masaż i przygotować się do wieczornego karmienia.

Zaoferuj swoją pomoc.

Dobrą alternatywą, jeśli odwiedzasz noworodka, jest zaoferowanie rodzicom pomocy w pracach domowych, których nie mieli czasu wykonać w ciągu dnia. Możesz na przykład zaoferować, że zabierzesz stertę ubrań do prasowania, że zrobisz obiad lub w jakiejkolwiek innej sprawie, do której mogą cię potrzebować.

Środki higieniczne.

Wybierając się w odwiedziny do noworodka, należy mieć na uwadze, że przychodzimy z zewnątrz i że niesiemy ze sobą wiele drobnoustrojów i bakterii, które mogą mieć wpływ na dziecko. Dlatego jeśli zamierzasz trzymać noworodka, nie wahaj się dokładnie umyć rąk przed dotknięciem dziecka, a nawet nałożyć czystą gazę lub muślin na tę część ubrania, na której będziesz podtrzymywać dziecko.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest