Bajkogród

Bajkogród

Harry Potter – fenomenalna seria

Pod koniec lat dziewięćdziesiatych w angielskich księgarniach pojawiła się pierwsza część przygód małego czarodzieja, „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Powieść autorstwa J.K. Rowling miała na zawsze zmienić oblicze literatury dziecięcej i nie tylko. Historia opowiada o losach chłopca, który w dniu swoich jedenastu urodzin dowiaduje się, że jest czarodziejem i czeka go pierwszy rok w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwarcie.

Znajduje się ona w magicznym zamku, gdzie duchy przeszywają ściany, postacie z obrazów odwiedzają się nawzajem, a oryginalni nauczyciele uczą tak nietuzinkowych przedmiotów jak Eliksiry, Obrona Przed Czarną Magią czy Wróżbiarstwo. Jednak, poza wspaniałymi przyjaciółmi i przygodami, na chłopca czeka w szkole również wielkie niebezpieczeństwo.

Na przestrzeni kilkunastu lat autorka napisała siedem części przygód, a część czytelników dorastała razem z głównym bohaterem. Wszystkie części zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w ilości ponad 500 milionów egzemplarzy, czyniąc J.K. Rowling jedną z najbogatszych Angielek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest