Bajkogród

Bajkogród

Gwiazdkowy Prosiaczek – J. K. Rowling

„Gwiazdkowy Prosiaczek” to pierwsza książka dla dzieci autorstwa J.K. Rowling od czasów wydania serii o Harrym Potterze. Historia opowiada o małym chłopcu, Jacku, którego łączy bardzo bliska relacja z ukochaną przytulanką, Daj Prosiem.

Chłopiec zawsze może na nią liczyć i niemalże się z nią nie rozstaje, ale w tuż przed świętami Bożego Narodzenia dochodzi do strasznego incydentu. Daj Proś znika bez śladu, a chłopiec pogrąża się w rozpaczy i nie może się z tym pogodzić. Nie pomaga mu nawet fakt, że dostał nową zabawkę i uznaje, że ta nie dorasta starej do pięt.

Nikt nie jest w stanie zastąpić starego przyjaciela. Jednak święta to czas cudów – okazuje się, że Gwiazdkowy Prosiaczek ożył i zamierz pomóc chłopcu odnaleźć Daj Prosia. Ich wspólna wyprawa obfituje w przygody i magiczne wydarzenia, ale przede wszystkim ukazuje, jak wiele można poświęcić dla przyjaciół. Nowa książka J.K. Rowling dowodzi, że autorka jest niekwestionowaną królową literatury dziecięcej, a w magicznej historii z pewnością zakochają się również dorośli.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest