7 Rzeczy, które można robić z dziećmi w deszczowy dzień

7 Rzeczy, które można robić z dziećmi w deszczowy dzień

Kiedy deszcz lub zła pogoda trzyma dzieci w domu, może być trudno zapewnić wszystkim rozrywkę. Ale pozostanie w domu może być świetną zabawą, jeśli będziesz mieć pod ręką odpowiednie zajęcia dla dzieci.

Wspaniale jest, gdy dzieci bawią się razem lub zajmują się własną wyobraźnią i zabawkami w domu, ale nie ma wątpliwości, że posiadanie kilku pomysłów na rozrywkę w rękawie to dobry pomysł. A tym bardziej, gdy na dworze pada deszcz, zaczyna wiać nudą i temperamentem! Zapraszamy do zapoznania się z listą 7 rzeczy które można robić z dziećmi w deszczowy dzień 🙂

Kreatywne pomysły na spędzenie czasu w deszczowy dzień

Zbuduj fort z koców i poduszek

Zabawy w deszczowy dzień nie muszą wymagać czasu, sprzętu ani „nowych” rzeczy – czasem dzieci potrzebują czegoś prostego. na sofie, krzeseł, wieszaka na ubrania z narzuconym na niego kocem lub stwórz fort z dużego kartonu, łącząc jego boki taśmą pakową

Zagrajcie w gry planszowe

Jednym z klasycznych zajęć w deszczowy dzień jest granie w gry planszowe. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Jesteś fanem Monopoly, a może Candyland?

Gra w karty

Pamiętasz gry karciane, w które grałeś w dzieciństwie i ile było przy tym zabawy? Dlaczego nie nauczysz swoich dzieci grać w te same wspaniałe gry karciane i przekonasz się, że masz małego rekina karcianego na wyciągnięcie ręki!

Kolorowanki

Wyjmij kolorowanki lub wydrukuj z darmowych stron które możesz znaleźć w internecie, wyciągnij wszystkie długopisy i kredki i zorganizuj stanowisko do kolorowania przy kuchennym stole. Po skończeniu wspaniałych kolorowania załóżcie galerię sztuki, aby je wyeksponować.

Upieczcie coś

Większość dzieci uwielbia piec, zwłaszcza gdy na końcu czeka na nie słodki poczęstunek! Zaangażowanie dzieci w pracę w kuchni od najmłodszych lat to świetny sposób na zapoznanie ich ze wszystkimi nowymi smakami i potrawami, a także z matematyką i nauką o pieczeniu i gotowaniu. Spróbuj pieczonych placuszków jagodowych, łatwych przepisów na ciasteczka dla dzieci, wegańskich ciasteczek z kawałkami czekolady i innych łatwych przepisów na pieczenie. Jeśli szukasz inspiracji, w naszym dziale Żywność i przepisy znajdziesz też wiele innych pomysłów.

Malowanie twarzy

Większość dzieci uwielbia malowanie twarzy, dlatego warto mieć w domu kilka dobrych farb do malowania twarzy. My używamy naszych na szkolne bal przebierańców, święta, Halloween, dni gier i wiele innych okazji! Wykorzystaj deszczowe dni na ćwiczenie nowych wzorów i stylów – nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się zapasowe zajęcie na randkę lub domowe przyjęcie urodzinowe.

Zabawa w sklep

Przygotuj mały sklep spożywczy/mini-market z puszkami i paczkami. Jeśli masz kasę, ustaw stół kasowy, a dzieci mogą na zmianę być kasjerami lub kupującymi. W czasach mojej młodości deska do prasowania była świetną kasą! Przygotuj torby, do których można włożyć „zakupy”.