Ktoś szuka guza? Recenzja V cz. książki z serii Hej,Jędrek!

 

Hej! Znacie Jędrka? Jeśli znacie, to na pewno jesteście ciekawi dalszych jego przygód. Jeśli jeszcze nie znacie, to koniecznie poznajcie dziesięcioletniego chłopca, który ma sto pomysłów na minutę i wszystkie po prostu genialne!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia niedawno wydało piątą część przygód Jędrka autorstwa Rafała Skarżyckiego z rysunkami Tomasza Lwa Leśniaka pt. Hej Jędrek! Szukasz guza?

Jest to publikacja dość nietypowa, gdyż oprócz tekstu łączy w sobie komiksowe rysunki! Propozycja ta w pierwszym kontakcie może wydać się nieco groźna ze względu na okładkę, ale uwierzcie, tekst nie ocieka krwią ani agresją.

Dziesięcioletni Jędrek próbuje pomóc rozwiązać problemy najbliższych mu osób, a że z niektórymi sprawami spotyka się po raz pierwszy, trzeba wybaczyć. Liczą się intencje. A Jędrek ma na pewno dobre intencje, nawet gdy przez przypadek pakuje przyjaciół w tarapaty.

Ale kto, jeśli nie Jędrek pomoże schudnąć Grubemu, fundując mu nie tylko głodówkę, lecz także i długodystansowe biegi? Kto, jeśli nie Jędrek, pomoże przygotować się Witkowi do turnieju szachowego, choć o grze w szachy nie ma zielonego pojęcia? Kto, jeśli nie Jędrek, pomoże Karoli przygotować się do olimpiady przyrodniczej, choć sam zapomina przygotować się do najbliższego sprawdzianu? No i wreszcie kto, jeśli nie nasz bohater, rozwikła tajemnicę Szefa Wszystkich Szefów? A nawet okaże trochę współczucia siostrze, Wyjcowi, która jest zdradzana przez chłopaka…Jędrek ma naprawdę poważne problemy, choć z pewnością szukanie guza nie jest jego ulubionym zajęciem…

Akcja trzymająca w napięciu, zabawne i nieoczekiwane zwroty, język typowy dla młodzieży, komiksowe rysunki- to atuty, dla których książkę powinien przeczytać każdy nastolatek, zwłaszcza miłośnik Dziennika cwaniaczka.

 

Świat Jędrka zmusza bohaterów do poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań. W obliczu szkolnych trudności, takich jak niespodziewany sprawdzian czy wezwanie na dywanik do dyrektora, najbardziej liczy się pomysłowość. Nawet jeśli pomysły mogą przysporzyć kłopotów. Na pewno znacie ludzi takich jak Jędrek i jego przyjaciele – sprytnych, inteligentnych, którym jednak nie zawsze wszystko się udaje. Wierzę, że pokochacie tych bohaterów!

Tadeusz Baranowski

Serię “Hej, Jędrek” czytam z córką. Dorotka zgłębia pokręcony świat chłopaków, a ja przypominam sobie dziecięce lektury, ale też poznaję dzisiejsze dziecięce obyczaje. Oboje jesteśmy pod wrażeniem. Odkąd po raz pierwszy siedliśmy do czytania tych książek, uderza mnie myśl: połączenie powieści i komiksu to przegenialny zabieg! Jestem zachwycony, jak pięknie to razem działa.

Karol Kalinowski

 

Mój siedmioletni syn zachwycał się obrazkami i zabawnymi perypetiami, ale według mnie nie jest jeszcze książka dla siedmiolatka. Polecam ją nieco starszym dzieciom 🙂

 

Poprzednie części z serii Hej Jędrek .

 

Autorzy: Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak

Tytuł: Hej Jędrek ! Szukasz guza?

Oprawa: broszurowa

Stron: 224

12 thoughts on “Ktoś szuka guza? Recenzja V cz. książki z serii Hej,Jędrek!

  1. Jędrka nie znam, ale pamiętam, jak za czasów mojego dzieciństwa poplarne były przygody Koszmarnego Karolka 😀 A wcześniej był chyba Mikołajek 😀 Widzę, że taki trend jest nadal popularny 🙂

  2. Super recenzja, a książkę wpisuję na listę tuch, które są na przyszłość, bo obawiam się, że mojego czterolatka ta pozycja jeszcze nie zainteresuje ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *